Tööstusautomaatika 
 Elektroonikatööstus ja ESD-kaitsesüsteemid 
Elmatik OÜ
Männiku tee 104, Tallinn 11216

Tel. 675 5405, 675 5406
Mob 508 3214, 503 6094
Kontori lahtiolekuajad:
E-R 9-17
L,P suletud

e-post: info@elmatik.ee
  Kontakt
OTSI TOODET: 

 Tööstusautomaatika
 Elektroonikatööstus

 Tootekataloogid
 Ohutuskaardid
 Kasutusjuhendid
 Artiklid

 Uudised
  Uudis

Teemant-terad jootekolbidele

PACE on väljatöötanud ja patenteerinud uue meetodi kolviterade kuumakestvuse tõstmiseks, soojusenergia paremaks edasiandmiseks jootepunktile ja kasutusaja pikendamiseks, mis on eriti aktuaalne teema just pliivabas jootmistehnoloogias.

Traditsiooniliselt on kolvitera valmistatud vasest ja kaetud õhukese rauakihiga ja see omakorda joodisega. Probleemiks seejuures on õhukese rauakihi vähene vastupidavus kaasaegsetele agressiivsetele pliivabadele joodistele. Terad kuluvad kasutuskõlbmatuks kiiremini kui varem.

Kasutusiga on üritatud pikendada rauakihi paksendamisega kuid raua halva soojusjuhtivuse tõttu kannatab selle tagajärjel tera soojusülekanne ja jootekolb tundub endisega võrreldes vähemvõimsamana. Teiseks probleemiks on pinnakatte paksuse ebaühtlus, mis põhjustab temperatuuride erinevuse samatüübilistel teradel. See eeldab tootmises testimisi ja lisakulutusi, mis omakorda tõstavad kolvitera tootmiskulusid, hinda, halvendavad kvaliteeti ja terade hind kasvab.

Firma PACE on leidnud probleemile lahenduse. Patenteeritud teemantterad taastavad kolviterade soojusülekande võime ja tõstavad terade kasutusea uuele tasemele.

Uutes PACE-i teemant-terades on rauapulbrisse segatud peent teemantitolmu, mis on eriti hea soojusjuht ja tugev materjal kuid seda ei ole varem kasutatud kattematerjalina. Tulemuseks on uus teemant-terade seeria, pikema kasutuseaga, lühema jootmisajaga ja hõlpsama hooldusega. Seerias on hetkel viiskümmend eri teratüüpi, mis sobivad PACE TD-100 jootekolvile. Ka terade hind on masstootmises saadud talutavale tasemele.

Teemant-teradega varustatult on PACE WISE jootejaam saadud endisest võrratult paremaks.

Teemant-tera tellimiskood on 1126-xxxx. Koodi viimased neli numbrit määravad kolvitera mõõdud ja kuju.

PACE kolviterad ja jootejaamad toob maale AS Elmatik.

Vaata tootekataloogiElmatik OÜ | Männiku tee 104, Tallinn 11216 | Tel. 675 5405, 675 5406 | info@elmatik.ee